Hipertenzija jagode. Prehrana i visoki krvni tlak
Hipertenzija se ponekad naziva tihi ubojica jer nema nikakve simptome i godinama može proći nezapaženo.
Samo u jednom vrlo skromnom postotku slučajeva uzrok je moguće identificirati u nekoj organskoj smetnji problemi s bubrezima, tumori, poremećaji u lučenju nekih hormona. U velikoj većini slučajeva govorimo, međutim, o faktorima rizika koji se uglavnom mogu svesti na sljedeće: predispozicija muškog spola, pušenje, dijabetes, povišeni kolesterol, pretilost, prekomjerno konzumiranje soli, stres, nedostatak fizičke aktivnosti.

Hipertenzija pak sa svoje strane predstavlja važan faktor koji uzrokuje, prati i otežava aterosklerozu. Svaka biljka, naime, ima određene karakteristike i upotrebu bi valjalo birati na osnovu vlastita iskustva, ali i uz savjet liječnika. Crataegus oxyacantha lDH pupoljci: 50 kapi dva puta na dan.

Fumaria officinalis TM: 30 kapi tri puta na dan. Olea europea lDH pupoljci: 50 kapi dva puta na dan. Tilia tomentosa lDH pupoljci: 50 kapi dva puta na dan.

Valeriana officinalis Hipertenzija jagode 20 kapi tri puta na dan. Viscum crataegi TM: 30 kapi tri puta na dan.
Post navigation
Pokazalo se, naime da su vrijednosti arterijskog tlaka u vegetarijanaca prosječno niže, a učestalost kardivaskularnih bolesti smanjena u odnosu na osobe koje konzumiraju proizvode životinjskog podrijetla. Očistite i hipertenzija jagode režnjiće češnjaka preferira se onaj iz biološkog uzgoja.

Zatim procijedite i dobro istiještite. Pripravak spremite u bočicu od tamnog stakla, po mogućnosti s kapaljkom, i čuvajte na hladnom mjestu.

Uzimajte po 20 kapi tinkture dva do tri puta dnevno, prije obroka, razrijedivši ih vodom eventualno zaslađenom ili aromatiziranom metvicom. Tinktura od češnjaka može biti korisna i za vanjsku hipertenzija jagode kao dezinfekcijsko sredstvo potkožnih čireva i rana.